Metody jakie stosujemy w ramach oswajania z wodą niemowląt w Szkole Pływania Fregata Swimming są wynikiem 20 lat praktyki, efektem licznych szkoleń, jakie przeszli nasi instruktorzy oraz konsultacji ze światowymi autorytetami w tej dziedzinie. Myśl przewodnia, która towarzyszy nam przez wszystkie etapy nauczania zawiera się w czterech słowach: Uczymy miłości do wody!

Spotkania na basenie prowadzimy w taki sposób, aby rodzice mogli świadomie kierować rozwojem dziecka. Osiągamy to ucząc ich jak uczyć swoje maluszki. Rodzic, który rozumie po co wykonuje określone zadanie ze swoim dzieckiem i wie jaki efekt ma osiągnąć, na końcu staje się przewodnikiem w świecie wody dla swojego malca. Dzięki umiejętności odczytywania potrzeb i preferencji dziecka, rodzic razem z dzieckiem krok po kroku budują pewność siebie w wodzie. I oczywiście uczą się nowych umiejętności.

Pływając razem z dziećmi oddziałujemy na nie przy pomocy różnych świadomych mechanizmów takich jak piosenki o określonym rytmie i tekście, z którego wynika sens zadania. Korzystamy z zabawek, które są precyzyjnie dobierane do wieku dziecka. Mają prowokować dzieci do samodzielnej pracy a co za tym idzie pobudzały je do prawidłowego rozwoju. Uczymy rodziców jak mają trzymać dzieci w wodzie aby jak najefektywniej wykorzystać ich potencjał ruchowy.

Najmłodsze dzieci, które z nami pływają mają około 2,5 miesiąca. Grupy podzielone są w zależności od wieku dziecka oraz jego „pływackiego stażu”.

Zajęcia prowadzone są w komfortowych warunkach – baseny mają ciepłą wodę (temp. 32-34 st. C) i wyposażone są m.in. w przewijaki. Jednostka zajęć trwa 45 minut, a grupy liczą nie więcej niż 11-12 dzieci…

Źródło: https://fregata.com.pl/szkola-plywania/wodny-zlobek/

 

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Parking, Przewijak

Address

Our Address:

Kromera 16, 51-163 Wrocław

Telephone: