Nawiązując do założeń historycznych z czasów powstania Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu w 1913 roku, kompleks uzyskał wiele zupełnie różnych i nowych elementów, które pozwoliły nadać mu niezwykle pięknego i wyjątkowego charakteru. Stojąc w zgodzie z zasadami japońskiej sztuki aranżacji ogrodów, zachwyca i kusi swoim wspaniałym wyglądem do dzisiaj. Przebudowaną dawną kaskadę wodną tworząc tak zwaną kaskadę męską o szybko spadającej kurtynie wody. Wybudowano również drugą kaskadę, zwaną żeńską o wolno płynącej, dwustopniowej kaskadzie wodnej. Woda obu z nich płynie i zatapia się w stawie zbudowanym o urozmaiconej i różnorodnej linii brzegowej. Staw obfituje w różnokolorowe, wiekowe karpie Goi, które zachwycają zwiedzających swoimi rozmiarami oraz kolorami leniwie przepływając z jednego końca na drugi.

Do samego ogrodu prowadzi monumentalna, ozdobna brama główna oraz szeroka aleja kierująca zwiedzających do centralnej części ogrodu oraz jednocześnie do największej atrakcji ogrodu, wspomnianego już, wspaniałego stawu, zwieńczonego przepięknym mostem spinającym dwa jego brzegi, uwieńczonym ozdobnym dachem w typowym, japońskim stylu.

Od początku istnienia Ogród Japoński we Wrocławiu zyskał wiele ciekawych elementów: nową wyspę, kamienne latarnie oraz oddatkowe ścieżki, któe pozwalają nie tylko zbliżyć się do stawu by podziwiać widoki z samego jego brzegu, ale również poznać różnorodność roślinną i kwiatową podczas okresów ich kwitnienia.

Jedną z głównych atrakcji Ogrodu Japońskiego, jest również część południowa, które nawiązuje w dużej mierze do typowych, przydomowych ogrodów japońskich, z domkiem w postaci pawilonu typu Sukija oraz przystrzyżonymi żywopłotami oraz fragmentem kamienni – trawiastego ogrodu.

Poprzez lata istnienia Ogród Japoński we Wrocławiu wzbogacił się przez lata o prawdziwe i unikalny w tej części świata żywy fragment japońskiej kultury. Już nie tylko z nazwy, ale również dzięki wspaniałej, japońskiej aranżacji całego ogrodu możemy powiedzieć, że Ogród Japoński we Wrocławiu, jest namiastką prawdziwej, japońskiej kultury, którą możemy poczuć i obcować z nią spędzając swój czas pomiędzy alejkami prowadzącymi poprzez cały kompleks. Możemy usiąść nad brzegiem stawu i rozkoszować się promieniami popołudniowego słońca spoglądając, jak przelatujące chmury oddijają się w tafli wody, a ogromne karpie Goi przepływają tuż obok nas pokazując swoje piękno i życie tętniące również pod wodą.

Źródło: https://ogrod-japonski.wroclaw.pl

Opening Hours

Monday

9-19

Tuesday

9-19

Wednesday

9-19

Thursday

9-19

Friday

9-19

Saturday

9-19

Sunday

9-19

Parking, Plac zabaw

Address

Our Address:

Adama Mickiewicza, 51-618, Wrocław (Wrocław-Śródmieście)

Telephone:
Email:

-