Park Skowroni to park położony w południowej części Wrocławia, pomiędzy osiedlami Gaj i Borek. Powierzchnia parku wynosi około 25 ha. Od północy park zamyka aleja Armii Krajowej, odcinając niewielki drzewostan, za którym znajduje się ośrodek MOSIR, w tym między innymi lodowisko i korty tenisowe, a za nimi Park Generała Władysława Andersa. Ta część parku położona jest wzdłuż ulicy Spiskiej, stanowiącej na tym odcinku parkowy deptak pieszo-rowerowy. Dalej na południe znajduje się Cmentarz Żołnierzy Radzieckich na Skowroniej Górze, Cmentarz Parafialny Parafii Świętego Maurycego oraz kompleks ogródków działkowych położonych wzdłuż ulicy Spiskiej. Park rozpościera się pomiędzy ogródkami a osiedlem przy ulicy Ślężnej i terenem Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej. Kończy się przy ulicy Weigla. Na wschodzie znajduje się nowa Akademia Medyczna, a na zachodzie Szpital Wojskowy.
Park został utworzony w 1967 r. Powstał w miejscu zlikwidowanych, przedwojennych cmentarzy: katolickiego i ewangelicko-luterańskiego.

Dla odwiedzających park zlokalizowano obiekty służące rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi, między innymi: wytyczono ścieżkę biegową, wybudowano w 2001 r. ogólnodostępną siłownię na wolnym powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci.

źródło: www.wikipedia.org

Address

Our Address:

Działkowa, 50-538 , Wrocław (Wrocław-Krzyki)

GPS:

51.0801764, 17.0312494

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-