Warsztat „Być mamą” to cykl 10-ciu zamkniętych (przeznaczonych dla stałej, 10-cio osobowej grupy kobiet z dziećmi), cotygodniowych spotkań, trwających każdorazowo Photo by Zasti Foto2,5 h. Twórcą i propagatorem warsztatu jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje) z Warszawy. Celem warsztatu jest wsparcie młodych mam, wyposażenie je w wiedzę na temat rozwoju dziecka i narzędzia pomocne w rozwiązywaniu problemów.

Opis warsztatu:

Zajęcia warsztatowe dla mam dzieci 0-1 roku życia. W pierwszym roku rozstanie mamy z dzieckiem jest bardzo trudne dla obu stron, dlatego mamy w warsztacie uczestniczą razem ze swoimi maluszkami. Warsztat przede wszystkim stwarza możliwość spotkania się kobiet znajdujących się w podobnej sytuacji związanej z narodzinami dziecka i jego wychowaniem.

Basia3Pojawienie się dziecka to wielkie szczęście i radość, ale także ogromna zmiana w życiu kobiety i całej rodziny, a także masa pytań i wątpliwości związanych z tym, jak adekwatnie zaspokajać potrzeby dziecka. Na spotkaniach poruszamy zatem zarówno tematy związane ze zmianą dla rodziny jaką jest pojawienie się dziecka, jak również różne kwestie dotyczące wychowywania dziecka – potrzeby dziecka na poszczególnych etapach rozwojowych i sposoby ich zaspokajania, uczucia rodzica i dziecka, stawianie granic, zachęcanie do samodzielności, pochwały, kary i konsekwencje.

Do pracy metodą warsztatową niezbędna jest aktywność uczestniczek. Dlatego mamy Photo by Zasti Fotouczestniczące w spotkaniach biorą udział w „burzach mózgów”, pracach w parach, podgrupach, czasem także odgrywamy scenki. Ważne jest również korzystanie z własnych doświadczeń i dzielenie się nimi w grupie. Każdy jednak może mówić o sobie tyle ile czuje, że chce powiedzieć, nikt do tego nie jest przymuszany – szanujemy swoje granice.

Photo by Zasti Foto

Jakie korzyści ma mama z takiej formy pracy?

  • możliwość nawiązania kontaktu z innymi mamami i wymieniania z nimi doświadczeń;
  • okazja dla dziecka do przebywania z rówieśnikami ale w bezpiecznych warunkach tzn. w obecności mamy;
  • możliwość pozyskania wiedzy na temat rozwoju i potrzeb dziecka od jego urodzenia do 3. roku życia;
  • możliwość pozyskania wiedzy i nowych umiejętności z zakresu wychowywania dziecka;
  • zyskanie większego spokoju i świadomości własnych kompetencji w kontakcie z dzieckiem.

 

Termin warsztatu: 06.09 – 15.11.2019piątki w godz.09.00 – 11.00

Źródło: http://familandia.pl/poradnia-rodzinna/warsztat-byc-mama/

Address

Our Address:

Poradnia Rodzinna przy parafii Św. Anny, ul. Brodzka 160, Wrocław

GPS:

51.174100595668, 16.910413547112

Telephone:

-